Korsan Taksi Hizmeti

Korsan Taksi Hizmeti

Korsan Taksi, özel araçla bir yerden ulaşmak istediği herhangi bir yere kişinin güvenli ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaşmasını sağlamayı amaçlayan taksilerdir. Burada korsan taksilerin hedefi, yolcuları ticari taksilere oranla çok daha uygun fiyatla taşımanın yanı sıra güvenli ve kaliteli bir hizmeti de aynı derecede sunmaktır. Bunlara ek olarak tanıdıkları ayrıcalıklar da korsan taksilerin tercih edilmesini sıklaştırmaktadır. Korsan taksiler, herhangi bir kapıda bekleme ya da taksimetre açma gibi sistemlere tabi değildir. 


Tutar hesaplamalarını kilometre başına belirledikleri tutarla gerçekleştirirler. Yolcunun kat edeceği mesafeyi belirtmesi üzerine fiyatlandırma listesi önceden hazırdır. Bu sayede, yolcu henüz yolculuğa başlamadan ne kadar ücret ödeyeceğini bilir. Bu durumda yolda oluşan trafik yüzünden, çeşitli kazalar dolayısıyla ya da herhangi başka bir durumda yolcu fazladan ücret ödemek durumunda kalmamaktadır. 


Korsan taksiler, özel araç görünümündedirler. Burada, korsan taksi duraklarına bağlı olarak çalışan araç sahipleri ya da durağa ait araçları kullanan şoförler çalışmaktadır. Bu şoförlerin özellikle trafik konusunda deneyimli, bilgili, dikkatli ve ayrıca insanlarla olan iletişimi kuvvetli olmasına özen gösterilmektedir.


Hemen her yerde olsa da özellikle büyük şehirlerde ve İstanbul’da yoğun trafik ve nüfus fazlalığı gibi nedenlerden dolayı ticari taksiler yetersiz kalmakta ya da giderek daha da pahalı bir hale gelmektedir. Korsan taksiler bu noktada İstanbul’da aktif olarak çalışmaktadır. Geniş araç filolarına sahip olmaları nedeniyle araç yetersizliği gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.


Ayrıca korsan taksi tarifelerinde havaalanı, otogar ve benzeri toplu ulaşım alanlarına transfer yolculuk yapma imkânı da bulunmaktadır. Dilerse yolcular, ileri tarihte planlanan yolculukları için duraktan araç rezervasyonu da yaptırabilirler. Böylece, ihtiyaç anında taksi bulamama sorunu da ortadan kaldırılmaktadır. 


Korsan taksilerin size sunduğu özel araç talebi hizmetiyle dilerseniz geniş araç, yüksek hacimli bagaj, evcil hayvan kabul eden araç gibi size uygun olduğunu düşündüğünüz her türde araçla yolculuk yapabilmenizi de sağlamaktadır. Üstelik bunlara herhangi bir ek ücret tarifesi uygulanmamaktadır.  Bunun için taksi yönlendirmesinden önce istediğiniz özellikteki araç tipini belirtmeniz yeterli olacaktır. 

Yorumlar (0)

Yorum Yazın